Příroda je mocná a moudrá.

Vrací nás zpátky k sobě do boží podstaty.

Každý máme zdroj moudrosti v sobě a když se ztišíme natolik, že vnímáme to co opravdu chceme a potřebujeme je jednoduché se rozhodovat. 

K tomu mi vždy pomáhalo spojení s přírodou, s poznání Metody JIH se tato moje přirozená schopnost ještě prohloubila a teď jí chci i předávat ostatním.

Terapie květinami

Krása květin a moudrost přírody spojená se seberozvojem? Jde to vůbec k sobě?

 

Trochu mi to připomínalo chvíle, kdy skládám Rubikovu kostku. Když jsem měla jedu stranu hotovou, další byla přeházená a celkově to prostě do sebe nezapadalo. Dlouho to bylo tak, že mé floristické a květinářské kořeny šly na druhou kolej, protože jsem z této podnikání odešla a začala pracovat jako zaměstnanec.

Dlouho jsem dumala jak spojit dvě věci, které mě baví a velmi mě naplňují. Jde o osobní rozvoj Metodou JIH®️ a květiny, které do mého života teď už prostě patří.

Chodila jsem do práce. Trávila čas s přítelem. Takové ty normální věci běžného života. Stále jsem měla zahradu a pomalu se mi vracela chuť ke tvoření. Ráda jsem pořádala floristické kurzy na Vánoce nebo Velikonoce, ale bylo to už na poslední koleji. 

Chystané kurzy s touto tématikou budou brzy uveřejněny. 

První vlaštovkou je třeba Kurz na chatě s poznávání bylin a vaření v kotlíku, který jsem nazvala ZAHRADNÍ LÁZNĚ. Půjde hlavně o aktivní odpočinek spojený s poznáváním bylin, dobrým jídlem, které si samy uvaříme.

Dále budou floristické kurzy on-line na různá témata ale i pro pár lidí z Ústí i kurz živý třeba na Vánoce.


Více v článku o tom jak se to všechno stalo, když se spojí Metoda JIH a Floristika.


Když se totiž ztišíte natolik, že vnímáte propojení s přírodou, můžete vnímat impulzy, které vám chodí. 

Můžete vidět tu moudrost, která tam je a aplikovat ji do svého života. Rostliny učí trpělivosti, lásce k sobě i k druhým. Učí vás dělat si čas na sebe a své potřeby, jinak se totiž udřete a to taky není dobré. Vždyť život je od slova žít a užívat si ho. 

Ne dřít a sedřít se.

Příroda nás učí radovat se z plodů naší práce, bojovat proti nepříjemným škůdcům, ne však s naštvaností, ale z pozice toho, že to to tak prostě je a situace se musí vyřešit. Vždyť dlouhodobé rozčilování nikam nevede. Buď začnete bojovat nějakým postřikem, aby jste zachránila rostlinku nebo plýtváte svojí energií a vkládáte ji do vzteku. Pokud si to přeložíte do normálního života, je to úplně stejné. Je pravda, že to chce trochu praxe, ale s trochou snahy to jde.Ráda bych lidem ukazovala tuto cestu, kde mohou spojovat květiny s osobním růstem a hledat tam své místo, moudrost a klid na duši. Díky tomu se vám svět rozšíří a budete hezčí zevnitř t i zvenku. Beru to jako své poslání.