Změna je život!

18.08.2021

Můj děda vždy říkal: "Život je pohyb." a posun k tomu patří. 

Také říkal, že život je boj. U toho mám dovětek - záleží za koho nebo co bojujete. Vždy by jste měli bojovat za to aby jste se cítili dobře a nikomu u toho naschvál nešlapali na kuří oka.

V mém životě za poslední dva měsíce došlo k nečekaným změnám. I když by spousta lidí - a vlastně i já - čekala v mém věku, že tyhle bleskové změny budou ve znamení svatby nebo těhotenství, překvapilo mě něco jiného. Ze dne na den jsem odešla z práce.

Roznimrávat to, co se stalo, nebudu. Chci s vámi sdílet, k čemu mě tahle událost dovedla a tak trochu donutila - k rozhodnutí, jak to v životě opravdu chci.


"Život je změna, ve které není všechno tak, jak vypadá." Věta, která mi teď dost často zní v hlavě.

Koupili jsme si s přítelem nové auto a do týdne jsem neměla trvalou práci, která by mi dala jistotu a klid, že ho budeme moci splácet.

Nejdřív jsem se litovala, potom jsem se zlobila a nakonec jsem se rozhodla, že z téhle nečekané události udělám svou výhodu. Postavila jsem se za sebe jak v bývalé práci, tak i před přítelem a rodinou a rozhodla jsem se, že se už opravdu chci živit jen tím, co mě baví. A stal se ze mě zase ŽIVNOSTNÍK.


Není to moje první zkušenost s prací "na sebe", ale moje předchozí zkušenosti zahrnují nejen podnikání, ale i krach firmy. Sem tam jsem o návratu k podnikání uvažovala, ale nejistota spojená s covidovými opatřeními mě pořád odrazovala. Nakonec se ale moje přání vyplnilo, no ne? Život má někdy trochu zvláštní smysl pro humor, ale dobře cítím, jak se mi odchodem z práce ulevilo.

Pracovala jsem jako pokladní v hobbymarketu a postupem času pro mě bylo velmi únavné a nakonec i nepříjemné fungovat v takovém kolosu.


Mám teď čas na floristiku, osobní rozvoj metodou JIH®, můžu dělat kurzy, chodit na brigády a pronajímat chatu. S touto novou situaci se teď učím žít a moc mě to baví. I když se občas škrtím na penězích, jestli to dám.

Chodím teď pomáhat do květinářství a jsem tam ráda. Pronajímám chatu a moc si užívám i to uklízení a hýčkání chaty, i to, že se neustále potkávám s novými lidmi.

Co je ale hlavní? Už konečně můžu říct, že mojí prací na plný úvazek je být terapeutka metodou JIH® .

Přesvědčila jsem se o tom, že nejde sedět na svou židlích, které k sobě navíc opravdu nepasují. Teď pomáhám lidem a jsem za to neskonale vděčná, stejně jako vnímám, že i mě samotnou to obohacuje v poznání.

S příchodem JIHu se hodně změnilo - byla jsem druhým nápomocná vždy, ale až metoda JIH® mě naučila, jak pomáhat a současně nedevastovat a neobětovat sebe. Je to pro mě ohromný dar, a když můžu pomoci i druhému, je to dvojnásobná radost, vděčnost a velká pokora v tom, co se dá změnit. Pokud byste chtěli i vy pomoci prostřednictvím terapie, zajít na kurz o floristice, který bude nově i online, tak neváhejte a ozvěte se, jsem tu pro vás.


Jak v metodě JIH® často říkáme, člověk by neměl být na život sám. Ani já nejsem. Bez podpory mého přítele, moji rodiny a hlavně kolegyní terapeutek, které mě teď měly na uchu dost často, bych tohle všechno neprošla tak snadno. A velké díky patří i Jarce Matuškové a Hance Mokré, které mě metodu JIH® naučily a stále učí a jsou mi velkou oporou. Říkají nám pravdu laskavě, i když ji někdy nechceme slyšet, a vedou nás k aktivnímu a tvořivému postoji k životu i sobě samým - k JIHu jako životnímu stylu tak, jak to i já chci předávat dál.