Romana Volfová

O mně

Život je plný změn, chyb a pádů proto, aby člověk, vstávající jako Fénix z popela, mohl objevit sám sebe.

Můj život nebyl jednoduchý. Mamince jsem se narodila v jejích 35 letech, což v té době bylo hodně pozdě. Brala silná antidepresiva a to, že jsem se vůbec narodila, byl malý zázrak. Vychovávali mě děda s babičkou - půl roku u jedné babičky s jejím partnerem, druhý půl rok u dědy s jeho družkou. Dostávala jsem vše - lásku, péči, pozornost - a i když jsem podle učitelů byla dyslektik a dysgrafik, starali se o mě s velkou trpělivostí. Společnost ke mě už nebyla tak vlídná jako má rodina. Prošla jsem si šikanou už na základní škole, později se přidaly trable ve vztazích - s muži mi to nikdy moc nevycházelo.

Na srážku s realitou žití mě soužití s prarodiči prostě nepřipravilo a já se začala stahovat a stahovat, až jsem se úplně uzavřela. Stal se ze mě "robot", který dělal to, co se má, jenže bez emocí. Chyběla mi moje duše. Ale ta se těžko hledá, když ani nevíte, že nějakou máte.

Vystudovala jsem floristiku a začala jsem se jí živit, nastoupila jsem do své první práce. Vydržela jsem tam 7 let, než jsem začala vnímat, že je něco špatně. Objevovaly se různé pomluvy a drby, ale všichni mě přesvědčovali, že je vše v pořádku. Nakonec jsem tomu uvěřila i já sama. Situace se musela vyostřit, abych jí začala řešit. Tehdy mi to vše ale přišlo jako šílenství a já dokonce navštívila psychiatra. Shledal ale jen to, že nejsem dost asertivní.

Zdravé naštvání a touha po změně mě pak konečně posunuly dál a v tom všem zmatku jsem vyslala jedno přání. Chci jinou práci a to ve dvou nejúžasnějších květinářství v blízkém okolí! A světe, div se, hned za dva měsíce mi kamarádka řekla, že si budou otevírat květinku.

Dostala jsem šanci jít do vysněného květinářství! Paní majitelka byla duchovně založená a velmi milá. Přivedla mě k metodě J.I.H. a já se začala měnit a objevovat vše, co jsem za tu dobu zapomněla. Stal se ze mě živnostník a začala jsem dělat i floristické kurzy. Pomáhala jsem lidem a moc mě to bavilo. Jenže jsem pořád zapomínala na tu nejdůležitější bytost v mém životě. Na sebe samotnou. Mezi tím jsem si odkoupila květinářství a po roce ho zase prodala. Přišla jsem o veškeré iluze toho, co umím a neumím. A až tehdy jsem započala cestu, na které jsem vymetla všechny temné kouty mé duše a začala dávat důraz na svoje potřeby i pocity. Prošla jsem nejen základní kurzy metody J.I.H., ale posléze i kurz pro kouče. A začalo se mi konečně doopravdy ulevovat.

A teď? Jsem zaměstnaná jako prodavačka, maluji obrazy pro radost duše, věnuji se koučování J.I.H.em, vedu kurzy. Potkala jsem úžasného muže a jsem moc šťastná. I díky jemu se teď věnuji tomu, co mě baví a on mě v tom podporuje. Učíme se spolu mluvit, žít pod jednou střechou. Je to pro mě nové, ale moc vzrušující. Jsem moc zvědavá, kam se můj život posune dál. Třeba za rok, za dva? Ale jedno vím jistě - každý krok, který udělám, bude mít za následek lepší život můj i mé rodiny.

I dál je to můj největší cíl. Dávat sebe na první místo, neposuzovat a nehodnotit, ani sebe, ani jiné, ani to, co přichází. A spousta nových věcí k objevování! Ale také předávání zkušeností a sdílení, pomoc lidem, společné znovunalézání významu vnímání a cítění v našich životech... Můžete to zkusit i Vy. Třeba budete mile překvapeni, co dokážete, stejně jako jsem byla překvapená já.Moje logo a plné barev a proměnných. Vývoje, pádů ale s ochranou mé rodiny a kdo ví třeba boha. To nevím zatím jsem ho nepotkala :) Ale skrze cítění už vím co je ve mě.

Barvy a plátna do mého života prostě patří. Kreativita je způsob vyjádření, které mě baví - hravost a učení se zároveň.

Stala se ze mě asertivní mladá dáma. Proč? Protože život je pohyb vpřed.

Miluji přírodu a její rozmanitost i moudrost jsou mi inspirací..