Namyšlená slípka & zdravé sebevědomí

06.11.2020

Jsou i dny kdy sebe sama překvapím. Někdy dost nemile. V poslední době hodně sdílím, píšu články, dělám nové projekty v kterých si musím být dost jistá a tak se i prezentovat. Jenže hranice mezi aroganci a asertivitou je dost tenká na to aby jsem je rozeznala.


Namyšlená slípka & Zdravé sebevědomí


Kdo pozná ten rozdíl? Kdy je to zdravé sebevědomí a kdy už je to ego? Tyto otázky mě trápili. Těchto pár slov je k tomuto tématu.

Do doby než jsem na sobě začala pracovat jsem neměla hezké mínění o sobě a spíš jsem se brala za lehce podprůměrné člověka. S tím bylo spojení i moje ne-sebevědomí.

Postupnou práci na sobě jsem dostává čím dál víc jistoty a cítila se dobře.

Ale také jsou chvíle kdy dokážu být dost nadřazená, namachrovaná a EGO si vyrostlo trochu víc než bylo v plánu.

Začíná to nenápadně a jak bazilišek. Začne si vás to omotávat okolo. Nejdřív drobně nenápadně. Nejřív si jen hájíte to co umíte. Pak už je to trochu přes čáru. Dokud vás to nezačne fakt bolet nevšimnete si toho. A byli by jste schopni se na takovém "laně" obesit kdyby jste pokračovali dal.

Což se mi samozřejmě nestalo. Byli tam jen náznaky arogance a povýšenost ale vše se zastavilo v pravý čas.

Mám okolo sebe spoustu úžasných lidí, který mě vždy dokáží vrátit do zdravých mezi kde je i mě samotné moc dobře. Bez ega, myšlenek které mi škodí, hodnocení toho co dělám a jak to dělám. A jestli to má tu hodnotu. Takové ty normální myšlenky, které máme asi všichni ale můžeme si vybrat jestli je budeme poslouchat nebo ne. A v tom je ta krása vyberu a síla myšlenek.


S Láskou Romča