Namyšlená slípka & zdravé sebevědomí

06.11.2020

Namyšlená slípka & Zdravé sebevědomí


Kdo pozná ten rozdíl? Kdy je to zdravé sebevědomí a kdy už je to ego? Tyto otázky mě trápili. Těchto pár slov je k tomuto tématu.

Jsou i dny kdy sebe sama překvapím. Někdy dost nemile. V poslední době hodně sdílím, píšu články, dělám nové projekty v kterých si musím být dost jistá a tak se i prezentovat. Jenže hranice mezi aroganci a asertivitou je dost tenká na to aby jsem je rozeznala.


Do doby než jsem na sobě začala pracovat jsem neměla hezké mínění o sobě a spíš jsem se brala za lehce podprůměrné člověka. S tím bylo spojení i moje ne-sebevědomí.

Postupnou práci na sobě jsem dostává čím dál víc jistoty a cítila se dobře.

Ale také jsou chvíle kdy dokážu být dost nadřazená, namachrovaná a EGO si vyrostlo trochu víc než bylo v plánu.

Začíná to nenápadně a jak bazilišek. 

Začne si vás to omotávat okolo prstu a je to nenápadné. Nejdřív drobně nenápadně. Nejříve si jen hájíte to co umíte. Pak už je to trochu přes čáru. Dokud vás to nezačne fakt bolet nevšimnete si toho. A byli by jste schopni se na takovém "laně" obesit kdyby jste pokračovali dal.

Což se mi samozřejmě nestalo. Byli tam jen náznaky arogance a povýšenost ale vše se zastavilo v pravý čas.

Mám okolo sebe spoustu úžasných lidí, který mě vždy dokáží vrátit do zdravých mezi kde je i mě samotné moc dobře. Bez ega, myšlenek které mi škodí, hodnocení toho co dělám a jak to dělám. A jestli to má tu hodnotu. Takové ty normální myšlenky, které máme asi všichni ale můžeme si vybrat jestli je budeme poslouchat nebo ne. A v tom je ta krása vyberu a síla myšlenek.


S Láskou Romča